Fretkas jeb majas sesks :)

Labdien!
Ja kaadam ir bijis, vai ir si zveerins. Gribeju, lai padalaties pieredzee. Gribu iegaadaaties sev fretku. Nezinu ko labaak nemt, meiteniiti vai puisiiti? Kaadas ir vinu sliktaas iipasiibas? Vai tie grauz meebeles?

Ja kaads audzee sos zveerinus, negribat man uzdaavinaat fretku-puisiiti :)? Gribeetos mazuliiti no 1,5-4,5men. Apsolu, ka ruupeesos par to.

pirms 5 gadiem, 2011.09.08 16:22

vietējā

Redzēju šo Iki veikalā uz Rīgas ielas RAFā,prasa 80Ls

pirms 5 gadiem, 2011.09.09 08:42

man bija

nespēju pieradināt uzturēties būrītī, bija nervozs. Tiklīdz izlaidu no būra ārā, tā pieķēzīja visas pagultes. Čurāja kur pagadās. Sāka smirdēt visi tepiķi. Nācās likvidēt nabaga lopiņu. Pietrūka pacietības. Mēbeles negrauza.
Ja gribas kādu dzīvnieku mājās, labāk skaistu kaķi, nekā fretku. Kaķi ātrāk var iemācīt uz kastīti iet.

pirms 5 gadiem, 2011.09.09 11:17

Zubīte

Protams - idiotiem vispār nevajag iegādāties dzīvniekus!

pirms gada, 2016.04.29 21:48

es

ja nejēdz,tad neeksperimentē,pašu likvidēt....

pirms 10 mēnešiem, 2016.09.11 02:30

Ascella

Fretkai ir īpatnēja smaka ar to jārēķinās. jābūt milzu pacietībai, jo šis lopiņš nav pieradināms jeb dresējams. Izlaists no būra ķezās kur pagadās. reizēm agresīvs un kad palaiž savu izslavēto smaku, tad jāmuk no mājām. Vispār māja pakļauta šī lopiņa okupācijai.
Pozitīvais: skaists un piemīlīgs purniņš un dikti jau mīlīgs tas izskatās.

pirms 5 gadiem, 2011.09.09 12:15

zvērs

Kā pēc jalikvidē,mežoni,palaiž brīvībā ,lai dzīvo un ķer peles

pirms 5 gadiem, 2011.09.10 09:05

Daudz lasiiju par fretkaam, iegaadaajoties taas zoo veikalos, fretkas var buut agresiivas, jo lielaako ties pavada buuros un netiek radinaatas pie cilveekiem. Fretku ir jaapeerk, kameer taa ir maza 1.5-4.5men. veca, tad to var pieradinaat, arii pie dariisanu nokaartosanaas tai paredzeetajaa vietaa :))
Gaaziites palaiz jebkurs, kaki, suni un cilveeki arii. Lai fretkas mazaak smirdeetu, taas vajag kastreet(steralizeet), tad taas ieveerojami mazaak smirdees.Ja nekastree, tad taas smird ieveerojami vairaak, mekleesanas periodaa.
Ar to kosanu ir, kaa ir:)))
Bet vai tie ir miiti, vai patiesiiba par siem zveeriem galvot nevaru, taapeec gribu, lai kaads kam ir fretka padalaas savaa pieredzee. :)

pirms 5 gadiem, 2011.09.10 09:51

nav ko pateikt, tad labāk nesaki. izslavēto smaku dzīvnieks nelaiž, ja to izoperē, bet tas prasa līdzekļus un kopšanu, ja nevari atļauties, tad neviens dzīvnieks tev nav nepieciešams. vis ko tu pļurksti ir pēdējais sviests. man mājās fretka dzīvo jau vairāk kā 5 gadus un sagādā mazāk rūpes ne kā kaķis.

pirms 5 gadiem, 2011.09.10 11:57

TDI

man bija fretka,da neko vinsh tur taadu nedara,vajag vinju audzinaat,nevis kameer mazs izlaist ,ta ka pec tam maju vn izaarda...
pa velti tu vinju nedabusi,neviens tev vinju nedavinaas,reinies ar to ka ipashi lets prieks ar vinju nemties nav,vajag potes utt,baribu ari ne visu var dot..

pirms 5 gadiem, 2011.09.10 15:15

actiņa

To balto Rīgas ielas neņemat gan-pārāk ilgi vienatnē un mazkustībā.jāņem no kluba ,nevis veikala un ņemat vērā ka noteikti jākastrē (arī viņas) -ilgāk dzīvos un mazāk slimos.Vispār -jauki dzīvnieki ,bet tikai ne flegmām-jo viņi prasa uzmanību-spēli (forši rukšina ieraugot saimnieku ,pat atsaucas uz vārda),ēd kaķu barību,nu kaut kas starp suni un kaķi.
Man bija Miki 12 gadus -super!!!

pirms 5 gadiem, 2011.09.10 21:24

actiņa

Vēl -piemirsu par smaku-tā rodas tikai tad ,ja draudziņš aizstāvās,bet tā nekas nesmird-spēlēties ļoti mīl(slēpšanās)un ja čabina politelēna maisiņu-lēkā un urkšķina labpatikā un mīl glaudīšanu,bet uz nakti jāliek būrītī.

pirms 5 gadiem, 2011.09.10 21:28

agn

Manai paziņai ir sesks, ziepes taisa katru otro dienu. Zog visu pēc kārtas aizvelk aiz mēbelēm un noglabā, ja tā ir pārtika, tad pēc laika sāk smirdēt. Smaku laiž tikai tad, kad sabīstas. Jārēķinās arī ar dārgu būri.

pirms 5 gadiem, 2011.09.11 17:23

Kaa ir kosanu? Kaa tie sadziivotu ar beernu(3 gadi)?Biju dzirdeejusi, ka tie var arii kost maziem beerniem.

pirms 5 gadiem, 2011.09.11 18:34

qwerty .

Jā, mēs arī kādu laiku vācām informāciju un apsvērām fretkas iegādi. Bet pietika praksē pietuvoties šim skaistajam dzīvnieciņam, lai saprastu - tādu aromātu savā tuvumā nevēlos. Fretku mīļotāji to sauc par "medainu smaržu", bet man un vīram ļoti nepatika. Bet cilvēkiem smaržas uztveres ir atšķirīgas, noteikti daudziem šis aromāts netraucē vai pat šķiet patīkams.

pirms 5 gadiem, 2011.09.11 18:43

Gaumes lieta :)
Saka, ka tie izdala to nelabo smaku no baileem, vai dusmaam, bet ja izkastree, tad tie nesmirdot(it kaa)Pati veel neesmu tam pietuvojusies, tikai intereseejos :)

pirms 5 gadiem, 2011.09.11 19:54

aka

Man fretka ir jau 6 gadus. Pa šo laiku man ir piedzimuši 2 bērni un dzīvnieciņš ar viņiem labi saprotas. Ir jāzin vairākas lietas
1. Nedrīkst fretkas pirkt Latvijas zooveikalos, jo viņas bieži ir slimas un agresīvas.
2. Vajag pirkt audzētavās. Latvijā tādas ir vairākas. Mēs savu nopirkām Ogrē.
3. Nevajag pirkt pavisam mazu, jo viņi vēl ir agresīvi un kož pamatīgi, līdz asinīm. Mums audzētavā pārdeva pusgadu vecu, kura jau bija pieradināta pie rokām un cilvēkiem.
4. Fretkām vajag izgriezt dziedzerus, kas rada smaku, jo smaka tiešām ir nepanesama. Tā ir neliela operācija, ko taisa gandrīz jebkurā veterinārklīnikā. Mēs savējo aizvedāam uz Rīgas Zoodārza klīniku. Tur viņi viskopetentākie. Bet ar visu to jārēķinās, ka īpatnēja smaka mājās būs.
5. Dzīvnieks 18 h diennaktī guļ. Pārējā laikā tam ir nepieciešama liela uzmanība. Viņš ir aktīvs, ziņķārīgs un diezgan spītīgs.
6. Ir nepieciešams liels būris. Mūsu zooveikalos tādi maksā ap 100 Ls. Ja pasūta no ārzemēm, var dabūt lētāk. Mēs taisījām paši.
7. Dzīvniekam ir daudz jāļauj skraidīt ārpus būra. Jārēķinās, ka viņš bieži nokārtojas kur pagadās - zem gultas, pie durvīm utt. Šajā ziņā diemžēl viņus nevar ietrenēt kā suņus vai kaķus.
8.Dzīvnieks negrauž vadus, kurpes,neplēš aizkarus utt. Jāuzmana no kontaktiem utt., jo viņi ir ļoti ziņkārīgi.Patīk zagt mantas, vilkt no somas visu ārā utt.
9. Dzīvo apm. 10 - 15 gadus. Ja aizbēg no mājām,atpakaļ ceļu vairs neatrod.
Tas viss skan skarbi, bet tās ir lietas, ar ko jāsastopas turot šos dzīvnieciņus mājās.Visādi citādi viņi ir mīlīgi un jauki. Patīk sabiedrība, piedalās visās ikdienas aktivitātēs. Labprāt peld vannā(tas gan ir individuāli, var būt, ka citiem nepatīk), labprāt guļ blakus pa nakti uz spilvena, skrien un dauzās. Patīk ziemā rakties pa sniegu, vasarā pa zāli un smiltīm.

pirms 5 gadiem, 2011.09.14 10:31

qwerty .

Nē, tā nebija nelabā smaka no bailēm. Ir šiem dzīvnieciņiem visu laiku aromāts. Daži saka, ka patīk, bet mums ar vīru ļoti nepatika. Tātad skaidrs - šis skaistais dzīvnieciņš nav domāts mums. Paliksim pie kaķiem.

pirms 5 gadiem, 2011.09.14 16:46

Man kaimiņu dzīvoklī ir fredka.Nu smaka jūtama tikko tiek atvērtas kaimiņu dzīvokļa durvis, bet katram dzīvniekam ir raksturīga smaka.Un ja kaķis uzšpricē , tad arī smird, no suņa arī jūtama smaka.Katram savs.

pirms 5 gadiem, 2011.09.14 19:50

qwerty .

Mans kastrētais runčuks nešpricē. Smaka ir, ja kaste nav laikā iztīrīta, bet citādi nav. Kaķiem no dabas ielikts, ka tie nedrīkst būt saožami - kaķi medī no slēpņa. Bet dzīvniekiem, kas medī vajājot (suņi, seski) tas nav tik svarīgi.

pirms 5 gadiem, 2011.09.14 20:10

jūle

mana fretka ir diezgan agresīva...metās virsū reizēm ne no kā... un bieži kož, kad dod barību viņam...neieteiktu tādu dzīvnieku iegādāties...jega nekāda, bet čakars liels...un jā- tā smaka...ak...

pirms 5 gadiem, 2011.09.15 13:25

Pievieno komentāru