Lietas izskatīšanu par pasūtījuma slepkavību atliek uz februāri

Jelgavas tiesa šodien atlika krimināllietas izskatīšanu, kurā 1983. gadā dzimušais Oļegs Kļimanovs apsūdzēts par personas slepkavību, piekrītot par to saņemt samaksu 5000 eiro apmērā.

Kā aģentūru LETA informēja Jelgavas tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone, tiesas sēde atlikta uz 24. februāra pulksten 10 saistībā ar apsūdzētā aizstāves prombūtni.

Bojāgājušā sieva pieteikusi kompensāciju par morālo kaitējumu 10 000 eiro, kā arī materiālo kompensāciju par bēru izdevumiem 1920 eiro apmērā. Mirušā tēvs sākotnēji bija pieteicis kompensāciju par morālo kaitējumu 10 000 eiro, kuras apmēru tiesas sēdē mainīja uz 50 000 eiro, informēja Grinšpone.

Kā ziņots, 2015. gada 7. decembrī ap pulksten 7 Satiksmes ielā, Jelgavā, ar vairākiem šāvieniem sašauts 40 gadu vecs vīrietis, kurš vēlāk no gūtajiem ievainojumiem slimnīcā mira.

Novembra beigās Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurors tiesai nodeva krimināllietu par slepkavības veikšanu. Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais saticies ar pirmstiesas procesā nenoskaidrotām personām. Kopīgas alkohola un narkotiku lietošanas laikā pirmstiesas procesa nenoskaidrota persona piedāvāja apsūdzētajam izdarīt personas slepkavību, lietojot šaujamieroci, apsolot par to samaksāt 5000 eiro. Vīrietis piekrita.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses pārstāve Una Rēķe, pēc pirmstiesas procesa nenoskaidrotas personas norādēm apsūdzētais agrā rīta stundā ar līdzi paņemto šaujamieroci devās uz dzīvojamās mājas pagalmu, kur gaidīja, kamēr no kāpņu telpas iznāks cietušais.

Atrodoties narkotiku un alkohola ietekmē un darbojoties mantkārīgā nolūkā, apsūdzētais no šaujamieroča izdarīja sešus mērķtiecīgus šāvienus cietušā ķermenī, un pēc tam no notikuma vietas aizskrēja.

Cietušais vīrietis no iegūtajiem ievainojumiem slimnīcā mira.

Ar savām darbībām apsūdzētais izdarīja noziegumu, kas paredzēts Krimināllikuma 117. panta 3. un 9. punktā. Viņš saukts pie kriminālatbildības arī par to, ka iegādājās, glabāja un nēsāja šaujamieroci un šaujamieroča munīciju bez attiecīgas atļaujas.

Apsūdzētais savu vainu neatzina.

Pievieno komentāru

Tiesu ziņas