Hokejisti Zviedrijā piedzīvo zaudējumus

Vienpadsmit HK “Zemgale/LLU” spēlētāji trenera Valērija Kuļibabas vadībā Latvijas klubu izlases sastāvā aizvadījuši divas pārbaudes spēles ar Zviedrijas 3. līgas komandām “Väsby IK” un “Borlänge HF”. Jelgavnieku uzbrucēji Lauris Rancevs un Kristaps Millers izcēlās ar gūtiem vārtiem, bet izlase zaudēja abās spēlēs.

Gatavojoties Baltijas valstu kausa “Crowns Baltic Challenge Cup” trešajam posmam, klubu izlases galvenais treneris V.Kuļibaba izvēlējās aizvadīt pārbaudes spēles ar augstāka līmeņa komandām, un viņa izvēle krita uz Zviedrijas hokeja klubiem. “Väsby IK” un “Borlänge HF” ir ar garu pastāvēšanas vēsturi, izaudzinājuši NHL spēlētājus, un arī “Zemgales/LLU” uzbrucējs L.Rancevs 2014./2015. gada sezonā spēlēja “Väsby IK”.

18. decembrī Latvija tikās ar “Väsby IK” vienību. Lieki piebilst, ka gan vietējie mediji, gan pats klubs bija ārkārtīgi priecīgi par starptautisko spēli ar mūsu klubu izlasi.

Pirmajā mača minūtē Kristaps Millers aizskrēja ātrā pretuzbrukumā, pārsteidzot zviedru aizsargus un 52. sekundē atklājot rezultātu – 0:1. Pretinieku vārtsarga labā spēle neļāva Latvijas hokejistiem palielināt pārsvaru, bet zviedri jau 8. minūtē izlīdzināja rezultātu – 1:1. Divi noraidījumi līdz trešdaļas beigām liedza mūsu spēlētājiem izvērsties, bet pašās beigās tika nopelnīts arī trešais, un otro trešdaļu sākām mazākumā. Pretinieki trešdaļas sākumā izmantoja šo vairākumu un izvirzīja “Väsby IK” vadībā – 2:1. Savukārt 10. minūtē L.Rancevs no vārtu priekšas raidīja ripu sava bijušā kluba vārtos, izlīdzinot rezultātu – 2:2. Trešās trešdaļas 14. minūtē zviedri izvirzījās vadībā otro reizi, bet mūsējie vairs nespēja pārspēt mājiniekus, pat nomainot vārtsargu Reini Petkus pret sesto laukuma spēlētāju.

19. decembrī Latvijas klubu izlase tikās ar “Borlänge HF” vienību, kas sagādāja pamatīgas grūtības mūsu puišiem un izcīnīja uzvaru – 5:1 (2:0; 1:1; 2:0). Vienīgos vārtus mūsējiem otrajā trešdaļā guva L.Rancevs (piespēles Matīsa Gelaža, Jāņa Ozoliņa kontā). Zviedri bija ļoti aktīvi jau no pirmajām minūtēm, un Latvijas izlasi glāba tikai Niklāva Rauzas spēle vārtos. Mūsu hokejistu daudzie noraidījumi un pretinieka pārspēks neļāva Latvijai gūt vairāk vārtu.

Atgriezusies mājās, klubu izlase turpinās gatavoties “Crowns Baltic Challenge Cup” trešajam un noslēdzošajam posmam, kas norisināsies no 16. līdz 18. februārim Latvijā.