Jelgavas čempioni basketbolā – «Ķepas», bronza – «Ozolam» 3

Ar trim spēlēm 5.maija pēcpusdienā Jelgavas sporta hallē noslēdzās basketbola kluba «Jelgava» un Sporta servisa centra (SSC) organizētais Jelgavas pilsētas atklātais čempionāts basketbolā vīriem. Par čempioniem kļuva «Ķepas», kas finālā sadragāja «Armetu», bet bronzas medaļas izcīnīja «Ozols».

Finālu diena iesākās ar «Cerību kausa» izcīņas trešo spēli, kurā tikās «Skandijs» un «Vilki». Trofejas liktenis bija miglā tīts, jo vēl pirms pēdējās spēļu kārtas to teorētiski bija iespēja iegūt visām trim dalībniecēm.

Pēc abu komandu sīvas spēkošanās trīs ceturtdaļu garumā, pamatlaika pēdējā nogrieznī Dobeles «Skandija» basketbolisti veica izrāvienu ar 34:11 un nodrošināja uzvaru ar 100:77, un «Cerību kauss» nonāca dobelnieku īpašumā. Uzvarētāju rindās Artūrs Turiks sakrāja 32 punktus un izcīnīja astoņas atlecošās bumbas, bet Mārtiņš Jermancāns pievienojās ar 23+8. «Vilkiem» produktīvākais bija veterāns Alvis Lānso, kura kontā 29 punkti un 10 bumbas zem groziem.

Cīņā par bronzas medaļām laukumā tikās «Doks» un «Ozols». Spēle ritēja kā pa viļņiem. Pirmo ceturksni veiksmīgāk aizvadīja «ozoli» (24:19), kam sekoja ļoti līdzīga otrā ceturtdaļa (23:24) un trešā ceturtdaļa, kas aizritēja «Doka» zīmē. Tuvojoties pamatlaika fināla svilpei maču jau kontrolēja «Ozols» spēlētāji, kas pēdējo ceturtdaļu uzvarēja ar 24:12 un svinēja uzvaru visā spēlē ar 89:81. Emīls Silavs sekmēja uzvaru ar 21 punktu, bet Emīlam Kravinskim - 19. «Ozols» komandā traumas dēļ tikai 10 minūtes laukumā pavadīja čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Uvis Strogonovs. Zaudētāju vienībā ar 18 punktiem izcēlās Artūrs Brēmers, bet Kristaps Vereščagins guva 15 punktus un atdeva sešas rezultatīvas piespēles.

Finālā, kurš neraisīja nekādu intrigu un par to arī pierādīja zemais fināla spēles skatītāju apmeklējums, tikās «Ķepas» un «Armets». Titulētās «Ķepas» pavisam viegli tika galā ar «Armetu», kuru rindās šo maču izlaida visi trīs līderi – Gatis un Andris Justoviči, kā arī Edgars Krūmiņš. Jaunie Jelgavas čempioni sakāva pretiniekus ar 88:53. «Ķepu» sastāvā Edgars Tramdaks guva 22 punktus. Oskars Jēkabsons sakrāja 19, bet «Armets» vienībā centra uzbrucējs Edgars Krūmiņš izcēlās ar 10 punktiem. Vairs neviens no zaudētāju vienības spēlētājiem nespēja sasniegt 10 gūto punktu robežu.

«Cerību kausa» uzvarētāji no turnīra organizatoriem saņēma kausu, savukārt godalgoto vietu ieguvēji saņēma medaļas un naudas prēmijas. Pie naudas balvām tika arī labākie basketbolisti vairākās statistikas kategorijās. Labākais punktu guvējs – Uvis Strogonovs («Ozols»). Labākais piespēlētājs – Gatis Justovičs («Armets»). Labākais atlecošo bumbu izcīnītājs – Gundars Saidans («Vilki»). Labākais bloķētājs – Jāzeps Bogdanovs («Doks»). Fināla spēles vērtīgākais spēlētājs – Edgars Tramdaks («Ķepas»).

2017.gada Jelgavas čempioni «Ķepas» - Juris Brūveris, Dainis Dābols, Jānis Gutāns, Oskars Jēkabsons, Ainis Lagzdiņš, Māris Masaļskis, Valentīns Matusēvičs, Artis Putniņš, Matīss Rozītis, Artūrs Rudmiezis, Edgars Smirnovs, Edgars Tramdaks un Juris Zakenfelds.