“Jelgavas” futbolisti zaudē pirmajā īstajā pašmāju spēlē (FOTO) 2

Latvijas virslīgas čempionātā savā īstenajā pašmāju stadiona atklāšanas spēlē (līdz tam Zemgales Olimpiskā centra vietā savas tā saucamās mājas spēles FK “Jelgava” aizvadīja Olaines mākslīgā seguma laukumā) pēdējā aprīļa dienā piedzīvoja līdzjutējiem neiepriecinošu 0:3 zaudējumu pret “Riga FC” komandu.

Spēles liktenis lielā mērā izšķīrās jau 38. minūtē, kad "Jelgava" palika mazākumā. Rīdzinieku uzbrucējs Hizirs Apajevs saņēma bumbu pie sava soda laukuma un lūkoja doties uz priekšu, kad viņu ar kāju notrieca “Jelgavas” pussargs Artis Lazdiņš, par ko nopelnīja sarkano kartīti un noraidījumu no laukuma.

Vairākumu 40. minūtē izmantoja “Riga FC” futbolists Ēriks Punculs, kurš izdarīja neatvairāmu sitienu zem Kaspara Ikstena sargāto vārtu pārliktņa, kas izvirzīja viesus vadībā.

Bet ar to jelgavnieku raizes nebeidzās – 56. minūtē komandas sastāvs samazinājās vēl par vienu futbolistu, jo par spērienu pretiniekam ar kāju pa seju tika noraidīts Ante Bakmazs, tādējādi “Jelgavai” uz laukuma palika vien deviņi vīri.

Tas atstāja lielu iespaidu uz mājinieku aizsardzību, kurai diskvalifikācijas dēļ joprojām nevar palīdzēt komandas kapteinis Gints Freimanis. Krievu leģionārs H.Apajevs šo situāciju izmantoja 66. minūtē, dubultojot "Riga FC” pārsvaru – 2:0.

Pēc dažam minūtēm "Jelgava" vēlreiz kļudījās aizsardzībā, un divatā pret mājinieku vārtsargu K.Ikstenu izskrēja Ē.Punculs un Valērijs Šabala. Ē.Punculs atdeva piespēli, un V.Šabalam atlika bumbu raidīt tukšos vārtos – 3:0.
Fk “Jelgava” sastāvs: Kaspars Ikstens, Rafaels Ledešma (Artis Jaudzems), Ēvalds Ražulis (Mintauts Grigarāvičs), Valērijs Redjko, Ante Bakmazs, Dmitrijs Klimaševičs, Gļebs Kļuškins, Mārcis Ošs, Maksims Rafaļskis, Andrejs Perepļotkins, Artis Lazdiņš.

Pēc šī zaudējuma “Jelgava” atkal turnīra tabulā izslīdējusi no līderu trijnieka un ar 9 punktiem ieņem ceturto pozīciju. Nākamā spēle “Jelgavai” 8. maijā pulksten 17.30 “Arkādijas” sporta kompleksā Rīgā ar “RFS” komandu.