LBL2 sērija pagarinās – «Jelgava/BJSS» izbraukumā piedzīvo zaudējumu

Latvijas Basketbola līgas (LBL) 2.divīzijas čempionāta sērijas otrā fināla spēle tika aizvadīta 3.maijāValmieras 5.vidusskolas sporta zālē. «Jelgava/BJSS» ar 76:82 piekāpās «Valmiera Glass/ViA». Rezultāts sērijā kļuvis neizšķirts - 1:1.

Spēle iesākās ar abu komandu diviem precīziem tālmetieniem, taču pirmo ceturtdaļu sekmīgāk noslēdza «Jelgava/BJSS» spēlētāji – 23:18. Turpinājumā mačs ritēja itin līdzīgi un pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 40:39, par labu zemgaliešiem.

Trešajā ceturksnī trenera Roberta Zeiles vadītā Valmieras komanda spēja nospēlēt sekmīgāk, sasniedzot lielāko pārsvaru spēles laikā – 63:53. Pamatlaika noslēdzošajā ceturtdaļā jelgavnieki spēja sadeldēt iekrāto punktu deficītu, taču izšķirošajos notikumos laukumā veiksmīgāk darbojās «Valmiera Glass/ViA» basketbolisti un izcīnīja uzvaru sērijas otrajā spēlē ar sešu punktu pārsvaru – 82:76.

«Lai atspēlētos patērējām ļoti daudz spēka, kas ietekmēja mūsu kopējo sniegumu. Tādēļ, iespējams, neizdevās maksimāli koncentrēties mača izskaņā. Aizrāvāmies tālmetienu izpildi, kas mums nesekmējās visas spēles gaitā. Arī viesiem negāja viegli, taču viņi svarīgos brīžos spēja realizēja grūtus metienus ar pretestību,» stāsta «Jelgava/BJSS» saspēles vadītājs Gatis Justovičs, kurš spēles protokolā atzīmējās ar deviņiem punktiem un astoņām rezultatīvām piespēlēm. «Jāizceļ Jāņa Atelbauera sniegums, kurš ļoti sekmīgi aizvietoja komandas pamata centra uzbrucēja Ronaldu Elksni un mača laikā deva pareizās emocijas visai komandai. Paldies arī faniem, kas ieradās atbalstīt no Jelgavas!»

Tikmēr G.Justoviča jaunākais brālis Andris uzsver, ka Valmieras komandu ir grūti apspēlēt ar individuāliem pūliņiem un to pierādīja kā šodienas mačs, tā arī vidzemnieku uzvaras pusfinālā pār ķekaviešiem. «Jelgava/BJSS» veterāns uzsver, ka nav pamata krist eiforijā.

«Jelgava/BJSS» rindās par rezultatīvāko spēlētāju kļuva 208 centimetrus garais centra uzbrucējs Jānis Atelbauers, kurš izcēlās ar 23 punktiem (2p. – 9/10, 3p. – 1/2, 1p. – 2/2) un astoņām atlecošajām bumbām. Līdz šim izslēgšanas spēļu turnīrā ogrēnietis caurmērā guva tikai 5.4 punktus. Tikmēr komandas kapteinis Edgars Krūmiņš sakrāja 22+10, bet Andra Justoviča kontā 11 punkti. Šoreiz pietrūka ražīgais Kalvja Krūmiņa pienesums, kurš 24 minūtēs tika pie trim punktiem, bet līdz šim «play-off» spēlēs aizsargs izcēlies ar 14.9 punktu guvumu.

LBL2 fināla sērijas trešā spēle paredzēta 5.maijā Jelgavas sporta hallē. Spēles sākums pulksten 18.00. LBL2 čempions tiks noteikts līdz kādas komandas trīs uzvarām.

Tikmēr pie LBL2 bronzas godalgām tikusi BK «Ķekava», kas sērijā līdz divām uzvarām ar 2:0 pieveica biznesa augstskolas «Turība» basketbolistus.