«Zemgale» sāk ar uzvaru 1

BK «Zemgale» komanda ar uzvaru sākusi Latvijas Basketbola līgas (LBL) otrās divīzijas čempionātu, ar rezultātu 61:53 pārspējot «LU/Rīdzene» vienību.

Klubam «Zemgale» bija tas gods atklāt Latvijas Basketbola līgas (LBL) jauno sezonu - pirmā spēle ne tikai otrajā divīzijā, bet visā līgā notika arēnā «Rīga», kur jelgavnieki mērojās spēkiem ar «LU/Rīdzene» vienību.Kā pastāstīja BK «Zemgale» galvenais treneris Varis Krūmiņš, droši vien pirmās spēles satraukums bija tas, kas abām komandām neļāva pietiekami atraisīties. Treneris atzina, ka spēle bijusi samocīta un grūta.Mājinieki spēli sāka ar precīziem metieniem, kas ļāva «LU/Rīdzene» komandai pēc pirmās ceturtdaļas izvirzīties vadībā - 20:12. Spēles turpinājumā sekoja kļūdām bagāts basketbols abu sāncenšu izpildījumā. Savukārt par to, ka aizsardzība dominēja pār uzbrukumu, liecina spēles nelielais gala rezultāts. Līdz pirmā puslaika beigām Jelgavas basketbolistiem izdevās spēli nedaudz izlīdzināt, un lielajā pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 36:30 mājinieku labā.Otrajā puslaikā, pamainot aizsardzības variantus, «zemgaliešiem» izdevās pamazām pārņemt iniciatīvu. Lielisku sniegumu BK «Zemgale» nodemonstrēja pēdējā ceturtdaļā, kad veica izšķirošo izrāvienu 15:0 (no 46:53 uz 61:53).Uzvarētāju labā pagājušās sezonas rezultatīvākais spēlētājs Edgars Krūmiņš guva 17 punktus, Edgars Tramdaks - 10 punktus, Ainis Lagzdiņš un Jānis Bambis - pa 9 punktiem. Jāatzīmē jelgavnieku atzīstamā cīņa zem groziem - komandas jaunieguvums J.Bambis izcīnīja 15, bet Uldis Ēberis - 11 atlēkušās bumbas. «LU/Rīdzene» vienībā ar 14 punktiem spēles protokolā atzīmējās Edmunds Tukišs.V.Krūmiņš pēc spēles nevēlējās īpaši izcelt nevienu Jelgavas basketbolistu, bet uzsvēra, ka pirmā uzvara ir visas komandas nopelns.«Komanda parādīja raksturu, pēc neveiksmīga sākuma tā spēja saņemties. Tomēr soda metienu realizācija (44 procenti) bija zem katras kritikas, un arī kļūdu skaits bija pārāk liels (20), tāpēc darba vēl daudz, jo jau nākamie pretinieki, vismaz spriežot pēc sastāva komplektācijas, būs nopietnāki,» prognozēja treneris.Nākamo spēli BK «Zemgale» aizvadīs turpat arēnā «Rīga» 14.oktobrī pulksten 15 pret «ASK/Juniors» vienību.