LSDSP vēršas Valsts kontrolē par iespējamu Jelgavas domes izšķērdību, nomājot četrus jaunus “Volvo” 5

Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija ar iesniegumu vērsusies Valsts kontrolē par iespējamo Jelgavas domes izšķērdību, uz trim gadiem nomājot četras jaunas “Volvo” automašīnas, kas aizvietos 2015. gada izlaiduma transportlīdzekļus, informē partijas valdes loceklis Raimonds Lejnieks-Puķe.

Iesnieguma autors R.Lejnieks-Puķe aicinājis Valsts kontroli izvērtēt nomas lietderību. Viņš iesniegumā norādījis, ka Jelgavas dome, iespējams, pārkāpj Publiskas personas finanšu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanas likumu, kura mērķis ir panākt, lai publiskas personas finanšu līdzekļi un manta tiktu izmantota likumīgi un atbilstoši iedzīvotāju interesēm.

Pēc R.Lejnieka-Puķes domām, situācija, kad Jelgavas dome plāno nomāt pilnīgi jaunas “Volvo” markas automašīnas, ir uzskatāma par klaju nodokļu maksātāju naudas izšķērdēšanu.

“Jelgavas dome arī līdz šim ir izcēlusies ar lielu izšķērdību – piemēram, Jelgavā ir vislielākie pašvaldības administratīvie izdevumi uz vienu iedzīvotāju, kā arī Jelgava ir kļuvusi par pašvaldību, kurā ir visdārgākais sabiedriskais transports Latvijā,” piebilst R.Lejnieks-Puķe.

Jau vēstīts, ka Jelgavas domes vadības vajadzībām pašvaldība uz trim gadiem nomās četras jaunas “Volvo” automašīnas, kas aizvietos 2015. gada izlaiduma transportlīdzekļus.

Četras jaunas automašīnas Jelgavas pašvaldībai turpmākos trīs gadus iznomās SIA “Pilna servisa līzings” par 144 028 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, liecina pašvaldības noslēgtais iepirkums.

Domes priekšsēdētājam, viņa vietniekiem un izpilddirektorei pašvaldība nomās trīs “Volvo S60” un vienu “Volvo S90” automašīnu. Visi transportlīdzekļi ražoti šogad un nomainīs 2015. gada izlaiduma “Volvo V40” un “Volvo S80”.

Pašvaldības pārstāve Egita Veinberga aģentūrai LETA skaidroja, ka līdzšinējās domes vadības rīcībā esošās automašīnas tiek atdotas iznomātājam pēc nomas līguma darbības beigu datuma. Jaunie transportlīdzekļi pašvaldībai nepieciešami, “lai uzturētu domes autoparku teicamā tehniskā kārtībā”. Transportlīdzekļiem tiek nodrošināta trīs gadu garantija.

Informācija Iepirkumu uzraudzības mājaslapā liecina, ka “Pilna servisa līzings” piegādā pašvaldībai arī citas nomas automašīnas, tostarp transportlīdzekli “Jelgavas Vēstneša” izdevējam – iestādei “Zemgales info”.

SIA “Pilna servisa līzings” apgrozījums 2016. gadā sasniedza 4 198 602 eiro, bet uzņēmuma peļņa bija 27 731 eiro, liecina informācija mājaslapā firmas.lv.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Bārda

"automašīnas tiek atdotas iznomātājam pēc nomas līguma darbības beigu datuma."Un tad pārdotas par necilu naudu līdzšinējiem lietotājiem. Ho Ho Hoo

pirms 22 dienām, 2017.12.31 00:36

Waldorfs

Tu ne ko nesaproti no laucinieku biznesa Jelgavā !

pirms 22 dienām, 2017.12.31 12:07

jelgavnieks

mjā... Rāviņš bailes pazaudējis..

pirms 21 dienām, 2017.12.31 15:11

Jocīgi

Kaut kā interesanti sanāk, līdz ko , kaut kas par par pašvaldību, tā no zz pazūd, iznāk , ka ir laikam ir interese kādam

pirms 20 dienām, 2018.01.01 21:45

Jelgava