Topošā Čakstes muzeja ēkas pamatos ierok laika kapsulu (VIDEO) 2

Saeimas deputāti, darbinieki un 7. Jauniešu Saeimas dalībnieki šodien tradicionālajā pavasara talkā pie Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes dzimtas mājām “Auči” topošās muzeja ēkas pamatos ieraka laika kapsulu, informē Saeima.

“Lai jaunais muzejs kļūst par vietu, kur no Jāņa Čakstes gara spēka smeļas nākamās paaudzes! Mūžam turēsim dārgu Latvijas vārdu, visiem spēkiem aizstāvēsim latviešu tautas tiesības uz brīvību un neatkarību, paliksim uzticīgi demokrātijas un parlamentārisma principiem, pieminēsim savas tautas izcilākos dēlus un meitas! Cildināsim Jāni Čaksti, kurš mūsu valsts pamatos ielicis mūžīgas vērtības!” teikts vēstījumā, ko šodien topošās ēkas pamatos Latvijas parlamenta vārdā ieraka Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Jauno J.Čakstes muzeja ēku plānots atklāt Latvijas simtgadē 2018. gadā. Kā uzsvērts šodien pamatos liktajā vēstījumā, J.Čakste ir viens no Latvijas Republikas Satversmes tēviem un devis lielu ieguldījumu Latvijas kā parlamentāras un demokrātiskas valsts konstitucionālo pamatu veidošanā. Šis ieguldījums savu nozīmību nezaudēs nekad, un Saeima to vērtē ļoti augstu.

Tāpat talkā šogad sakopta J.Čakstes dzimtas māju apkārtne, stādīti ziedi, atjaunots zālājs un sakopta parka teritorija, kā arī attīrīti vecie ķieģeļi, kurus iemūrēs topošajā muzeja ēkā.

Tradicionālajā pavasara talkā “Dāvana Latvijai” piedalījās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, Prezidija locekļi, deputāti un parlamenta darbinieki, kā arī 7. Jauniešu Saeimas deputāti.

Pavasara talka ir ikgadēja Saeimas tradīcija, kas ir simboliska dāvana Latvijai, atzīmējot mūsu valsts neatkarības atjaunošanas gadadienu. Šo tradīciju iedibināja bijušais Saeimas priekšsēdētājs Indulis Emsis. Pēc viņa iniciatīvas, 2007. un 2008. gada pavasarī Saeimas deputāti un darbinieki atjaunoja rudens vētrās izpostīto Jūrmalas kāpu aizsargjoslu. 2009. gada talkā ar ātri augošām apsēm tika apstādīti vairāk nekā divi hektāri zemes, bet gadu vēlāk netālu no Engures iestādīts jauns priežu mežs. Savukārt pēdējos gados Saeimas deputāti un darbinieki kopj Jāņa Čakstes dzimtas māju apkārtni.
Foto un video: Saeimas administrācija

Pievieno komentāru

Komentāri 2

a

Jauniešu aktīvistus nevajadzētu dēvēt par Saeimu, jo tā nav vēlēta organizācija ar likumdošanas tiesībām. Var būt Jauniešu saeima, ar mazo burtu, kaut arī tāds nosaukums maldina.

pirms 3 mēnešiem, 2017.05.13 23:43

Ozolnieku novads

Atkārtoti ziņas par Ozolnieku novadā esošo muzeju tiek ieliktas Jelgavas novada sadaļā :)

pirms 3 mēnešiem, 2017.05.22 22:26

Ozolnieku novadā